O nas

O nas

W Słupsku w parkowej dzielnicy nieopodal Śródmieścia stoi od ponad 100 lat piękny zabytkowy czterokondygnacyjny budynek w otoczeniu okazałego półhektarowego ogrodu.

Wnętrza Restauracji Aureus zostały poddane gruntownej renowacji i wykończone w bardzo atrakcyjnym pałacowym stylu, ozdobione oryginalną sztukaterią gipsową, kryształowymi żyrandolami i ponad setką luster. Nad ich aranżacją pracowało wielu fachowców, dbających
o najdrobniejsze szczegóły wykończenia. Największa reprezentacyjna sala balowa o wysokości ponad sześciu metrów została udekorowana największym na Pomorzu kryształowym żyrandolem, wykonanym na specjalne zamówienie.

Na głównym poziomie budynku powstał kompleks sal balowych o powierzchni 500m2, dedykowanych jako idealne miejsce organizacji wesel, balów, studniówek, imprez firmowych
i innych dużych uroczystości. Łącznie jesteśmy jednocześnie podjąć ok. 250 - 300 gości.
Na trzeciej kondygnacji Pałacu znajduje się kolejna sala bankietowa połączona z główną salą balową okazałym balkonem dla ok. 50 - 60 osób.

Restauracja posiada własne duże zaplecze gastronomiczne z doświadczonym personelem, mogącym poradzić sobie z najbardziej wyszukanymi kulinarnymi wyzwaniami. Restauracja proponuje także komfortowe pokoje gościnne z łazienkami, wśród nich dwupokojowy Apartament Nowożeńców.

Z sali głównej można bezpośrednio przejść na okazały taras, mogący pomieścić ok. 200 osób,
będącym atrakcyjnym miejscem przygotowania wielkiego grilla dla wszystkich gości. Taras jest
bezpośrednio połączony z pięknym parkiem, ozdobionym ponad setką dorodnych drzew, wśród których znajduje się wiele unikatowych zabytkowych gatunków. Park w porze letniej może stanowić miłe miejsce spacerów gości podczas odbywających się uroczystości w restauracji.

Zapraszamy do Aureusa na niezapomniane chwile...

Trochę historii...

Budynek dzisiejszej restauracji powstał w 1904 roku jako kasyno dla wysokich rangą oficerów piątego pomorskiego pułku huzarów księcia Blüchera. Już w pierwszych założeniach został zaprojektowany jako okazały obiekt z funkcjami reprezentacyjnymi, do którego od początku jego istnienia przynależy istniejący park. Duże, przestronne wnętrza służyły do spotkań, zabaw i do organizowania wszelkiego rodzaju oficjalnych uroczystości. Jedna z sal poświęcona była wybitnemu dowódcy, pogromcy Napoleona pod Waterloo, a przy tym słupszczaninowi, Gebhardowi Blücherowi. W budynku bawili często znamienici goście. Jednym z nich był prezydent Republiki Weimarskiej, marszałek Paul von Hindenburg, który odwiedził Słupsk w 1926 roku.
Podczas prac renowacyjnych architektoniczna bryła budynku, a także koncepcja elewacji zachowana została w oryginalnej formie i do dziś pozostaje bez jakichkolwiek zmian.